| ZuNNx a întrebat:

Am varicela, si mi-a aparut o buba in ochii este normal? inauntru in ochii in ochiul stang am 2 bubite va rog imi spuneti daca este normal si ma doare una ca e fix langa piele acolo in colt nu stiu cum sa va zic ca nu stiu termenii... deci in ochi am o buba si alta buba o am in colt`ul din dreapta spre nas dar fix acolo ba chiar mai departe si cand ma uit in oglinda nu vad dar cand dau in stanga vad este normal :-s? va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Varicela e boala tare "pacatoasa", pentru ca leziunile caracteristice ei pot aparea oriunde, adica si in ochi, in gura, in gat, in vagin, etc. Avand in vedere ca leziunea din ochi iti creaza probleme de vedere, ar trebui sa mergi la un medic oftalmolog pentru un consult.http://www.i-medic.ro/boli/varicela-sau-varsat-de-vant

1 răspuns:
| Florinaaaaaaaa a răspuns:

Nu.nu este normal sa patesti asa ceva insa, sa'r putea fiindca varicela poate aparea oriunde! mie mi-a aparut in cerul gurii si nu puteam manca, dar in ochi nu thinking nu stiu...suni doctorul/doctorita de familie si intrebi daca este normal!happy funda?