| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Am vazut o fumatoare cu dinti albi, cum e posibil? Daca imi fac putin dintii albi la stomatologie se vor face iar galbeni din cauza tigarii?

(Eu ma spal de 2 ori pe zi)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Pai asa are dintii ea sau poate avea si o albire.
Daca ai dintii galbeni ca asa ii ai tu se vor ingalbeni chit ca iti faci albire.
Sunt inclusivi oameni care au dintii albi la 60 ani si nici nu le lipsescwinking dintre ei si nu au fost in viata lor la dentist sau sa foloseasca periuta de dinti.
Nici eu nu am dintii galbeni desi fumez de peste 10 ani [ bine nu ii am cum e coala e hartie but still ].
Foloseste si ata dentara pentru ca periuta nu curata tot si nici nu ajunge in spatiile dintre dinti.

| Ineys a răspuns:

Albire profesionala regulata probabil. O faci acum, ti se ingalbenesc dintii o faci iar si tot asa. Trebuie sa ai ceva $$$.

Răspuns utilizator avertizat
| siriusblack98 a răspuns:

Poate are fatete puse, sau poate un detartraj recent. Daca iti albesti dintii se vor ingalbeni iar din cauza tigarilor.