| SuntFataInPlm a întrebat:

Am voie sa mananc inghetata in timpul detoxfierei? Eu mereu am slabit cu inghetata, nu e de aia care nu ingrasa, doar vara, cand tineam diete mancam inghetata, reuseam sa slabesc si cu ea chiar daca nu era trecuta in dieta, si cand am mancat sanatos si am facut sport am mancat inghetata.
deci, o pot manca? Sau astept pana termin cele 7 zile? Azi am inceput.
dau fundoi happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| andreealc345 a răspuns:

Buna. Sa stii ca poti manca inghetata, dar in cantitati rezonanile. Am impresia ca ai voie doar 50 de g pe zi. In multe diete, putina inghetata la micul dejun nu strica, ba chiar e indicata. Si mie mi se parea putintel ciudat cand am descoperit asta, dar din moment ce e si cald afara merge inghetata. Din cate imi amintesc, in dietele pe care le-am vazut, se recomanda inghetata de vanilie. Bafta multa! Si eu incerc sa slabesc putin vara aceasta happy