| RAY a întrebat:

Ameteli la foamete e ceva normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Jessica007 a răspuns:

Iti dai seama.Organismul are nevoie de fibre, proteine, calciu, fier etc.Acestea se gasesc numai in alimente. Fara alimente si lichide care sunt vitale organismului corpul se deshidrateaza.

| RAY explică (pentru Jessica007):

E pentru prima oara cand patesc asta, mi-a fost foame apoi am ametit, am si trecut pe low carb

| Jessica007 a răspuns (pentru RAY):

Probabil din cauza ca ai amanat sa mananci la momentul respectiv si din cauza asta ai patit asa.Multa sanatate iti doresc!

| RAY explică (pentru Jessica007):

Mltumesc isi dorec la fel

10 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Normal happy

| minrest a răspuns:

E normal, si e chiar bine, caci constituie un avertisment.

| untu a răspuns:

Trebuie sa respecti programul de masa la ore fixe! Trebuie sa mananci bine la 3 mese pe zi: micul dejun, pranzul si cina!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cum ti-am scris si in intrebarea cu apa, tu urinezi mult si corpul se deshidrateaza.Bineinteles ca atunci cand ti-e foame e normal sa ai ameteli, mai ales ca nu retii apa in corp.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Cred ca asta e problema nu retin apa in corp oare de ce?

| Klandestin a răspuns:

Pe timp de criza da.

| Silvianus a răspuns:

Te credeam mai normal.