| RAY a întrebat:

Anevrism de sept interatrial are cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| death a răspuns:

Da, 25 de lei kilogramul. Vrei?

| RAY explică (pentru death):

Glumesti tu da niciodata nu se stie ce te pandeste in viata

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

De ce intrebi, ai asa ceva?

| Jeezy a răspuns:

Ai tu asa ceva?

| RAY explică (pentru Jeezy):

De ce intrebi

| Jeezy a răspuns (pentru RAY):

Ca sa stiu laughing)... bine las-o asa

| CaDet10000 a răspuns:

Acuma hai ca fac pe popa prostu am facut medicina... anevrism de sept si sa ai sansele sa faci aritmii atriale si indirect, prin trombi, accidente ischemice cerebrale sunt foarte mici, rar poti pati asa ceva. Daca ai vicii lasa-te de ele. du-te la doctor rapid sa iti faca o ecografie transesofagiena la inima ca sa vezi starea. Complicatiile pot fi mari de la Hipertensiunea pulmonara la Sindromul Eisenmenger si alte riscuri, poate fi cv nu asa grav dar si mega grav, pana nu''pocneste'' tot asa pe romana, bla, bla, bla am inteles nu tu ai dar de ce te-ar interesa de asa ceva?