| Florazul15 a întrebat:

Antibioticul Klabax merge și pentru infecțiile la măsele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Antibioticele se iau la recomandarea medicului... iti zice ele daca e potrivit pentru infectia ta sau nu

| Florazul15 explică (pentru suntserios):

Problema este că am o măsea cu nervul scos, la care am tratamentul de canal făcut la microscop. Au trecut 5-6 ani de atunci, iar medicul stomatolog la care mă duc acum mi-a spus că pe radiografie nu se vede nimic, dar pe mine măseaua mă doare de mor

| suntserios a răspuns (pentru Florazul15):

Mna, nu ma pricep dar daca pe tine te doare sa deschida maseaua sa vada care e problema. Ce sa zic...

| Adelina4679 a răspuns:

Poate sa radieze durerea de la maseaua de langă, daca pe radiografie nu se vede cauza nu ai de ce sa iei antibiotic.