| anonim_4396 a întrebat:

Apa plata sau minerala? De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Poate ai vrut sa spui apa plata sau apa carbogazoasa, ca asa apa minerala poate fi si una si cealanta.Deci apa plata poate fi f bine mineralazita, adica cu minerale, iar apa carbogazoasa poate sa fie doar apa simla deci fara nici un mineral in ea.Bine ar fi apa plata, dar pe aiai o bei mai greu, mai ales daca ai sete asa mai mare.Apa carbogazoasa e bine de baut aa mai moderat pentru ca daca o consumi zilnic nu mai stiu exact dar iti omoara din celule albe sau nu mai stiu exact. Oricum ceva de genul asta.Desi nu cred ca sa plins nimeni de asa ceva.Deci apa minerala este apa care are in ea aport de minerale, calci sodiu etc ce mai pun aia, ori doar ce are ea aia care vine direct de la sursa.

Răspuns utilizator avertizat
| Superior a răspuns:

Nici una. De ce? De la apa plata ma imbat ca si cum beau vodka si apa minerala o beau rar, ca am facut alergie la hamei si fac si la ea poate sad

| anonim_4396 explică (pentru Superior):

Mie apa minerala imi face greata si tot mi-e sete chiar daca beau juma' de sticla

| FaraNumePls a răspuns:

Plată, nu stiu dc

Răspuns utilizator avertizat
| Iunix a răspuns:

Apa minerală, dar nu cea carbogazoasă la care probabil te referi tu. De ce? pentru că apa plată e apă simplă iar apa minerală are diverse minerale.

| Dumbi a răspuns:

Cola! laughing pentru ca asa vreau, dar cel mai mult imi place Fanta Madness(prea bun).
Apa plata poate sa fie din WC si pusa in sticle, si unele marci nu tin de sete(gen Izvorul Minunilor). Cea minerala e ok, dar nu prea le suport ca imi vine sa ragai si fac zici ca am baut 10l de vin. Asa ca raman la cea plata…

| Jager a răspuns:

Apa plata, de obicei. Cea minerala e asa la misto, o "gustare" laughing

Răspuns utilizator avertizat
| KenNine a răspuns:

Apa plata.De ce?
Pentru ca apa minerala(carbogazoasa) Afecteaza in timp dintii.

| anonim_4396 explică (pentru KenNine):

Mie imi provoaca greata apa minerala

| KenNine a răspuns (pentru anonim_4396):

La fiecare se manifesta altfel.

| Adiq a răspuns:

O apa poate sa fie si plate si minerala, probabil te-ai referit la apa carbogazoase si necarbogazoasa. Si preferabil ar fi sa consumi apa necarbogazoasa.

| PavelLarisaIonela a răspuns:

Apa plata fiindcă apa minerală îți umfla toate organele.