| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva dacă am luat 2 pastile de vitamina D azi din greșeală? Am uitat că am luat de azi dimineață și pe ele scrie a nu se depăși doza zilnică recomandată (1 pe zi)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu păţeşti nimic.Sunt doar nişte vitamine.

| AndreeaLuca a răspuns:

Fiind vorba de vitamine nu ar trebui sa resimțit reacții din cauza supradozajului.
Nu este nimic grav, dar încearcă sa ții cont de doza recomandata și sa nu mai uiți. De preferat ai putea sa setezi o alarma la o ora fixa in fiecare zi sa o iei și așa te vei obișnui sa o iei doar atunci când trebuie. happy

| PredatorX a răspuns:

Da, ai belit pl in 12 ore esti mort, astept funda mult succes