| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca azi am mancat 4 covrigi de aia mici dar in restul zilelor tin dieta.As putea sa-mi bag o zi de exceptie dar in cele 6 sa tin dieta sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Alearga, coarda...

| Adry05 a răspuns:

Da, normal că poți, da la cât ai mâncat tu nici nu se poate numi zi de excepție, e mega puțin ce ai mâncat, nici n-ai de ce să-ți faci griji.
e normalsă ai zile când să mânânci și altele dar părerea mea e să nu ți-o programezi ci pur și simplu să mănânci altceva când circumstanțele impun (petreceri, ieșiri la restaurant, zile de naștere, sărbători sau pur și simplu poftă mare de ceva)

| Bogdannn2004 a răspuns (pentru Adry05):

Are ceva daca mananc rondele de orez o rondela are 30 calorii si 6 gr glucide dar 0 zahar.

| Adry05 a răspuns (pentru Bogdannn2004):

E o opțiune mai ok în loc de pâine acolo unde ți se pare că nu poți renunța la pâine, și unchiul meu face schimbul ăsta.

| Anonima975 a răspuns:

Acea,, zi de exceptie'' se numește cheat day. E chiar indicata într-o dieta(dar nu la începutul acesteia, adică în primele 2 luni) pentru a îți satisface poftele și a fi capabil sa continui dieta fără sa te lași bătut

| Bogdannn2004 a răspuns (pentru Anonima975):

Au trecut 4 luni si 3 saptamani de dieta

| Anonima975 a răspuns (pentru Bogdannn2004):

E ok, poți avea cheat day