| IonutPetre12 a întrebat:

Are ceva daca azi la 11 noaptea imi face tratament prin vena si maine seara beau? Nu mult, 1l de bere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| strawberry03 a răspuns:

Eu zic ca ai putea sa te mai abtii putinlaughing Ori sa bei bere fara alcool.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu te poți abține de la alcool atunci degeaba mai faci acel tratament.

| sofisis a răspuns:

Depinde ce tratament faci, logic. Cel mai bine intrebi medicul.

| Bizon95 a răspuns:

Cred... SINCER, ca ai venit aici sa ceri permisiunea sa bei chiar daca o sa te omoare

DECI, vrei sa mori sau vrei sa bei?
asta e intrebarea

ca sa nu mai vorbim ca nimeni nu iti face tratament de vena la 11 noaptea, decat daca esti la urgente... PE MOARTE

deci... umblii cu fofarlica pe mai multe nivele

| IonutPetre12 explică (pentru Bizon95):

Imi face din 12 h 12 h, si acum seara e ultimul.Si maine seara voiam sa beau ca am scapat de la spital

| Bizon95 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Raspunsul meu ramane
CERI VOIE

iar raspunsul corect este, DE CE NU INTREBI cand vine sa iti faca ultimul tratament?winking

| IonutPetre12 explică (pentru Bizon95):

Sunt la spital de pediatrie

| Bizon95 a răspuns (pentru IonutPetre12):

Lal, atunci NU, nu ai voie sa bei alcool ca minor!
si crede-ma ca legea nu a fost pusa degeaba, nici nu o sa iti dau exemple de probleme pe termen lung, pur si simplu din cauza greutatii corporale prea mici si a corpului in crestere, si a faptului ca la varsta aia nu iti dai seama cat poti sa NU poti sa bei, poti foarte, FOARTE USOR SA INTRII IN COMA ALCOLICA!
si au fost cazuri, chiar cu bere prapadita, nu cu cinstiece tarie!

| Osneros a răspuns:

De ce nu intrebi medicul?