| denisamaria2002 a întrebat:

Are ceva daca fumez iarba si iau antidepresive in acelasi timp? Vreau sa trag 2 fumuri dar nu stiu cum ar rectiona organismul daca iau si antidepresive.Creeaza ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Vei fi mult mai sedată decât este normal. Depinde, bineînțeles, de clasa antidepresivelor luate. Dacă sunt ușoare, medii nu sunt efecte secundare prea importante. Dar, dacă sunt din cele cu risc, gen Haloperidol, Xanax, barbiturice, e mai nasol.
Succes și sănătate.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vei vedea cai albastrii pe tavan.
Aaaaa... cai verzi pe pereti...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Antideprezivele sunt substanțe psihotrope. Iarba la fel. Ajungând în creier, acțiunile lor interferă și riști să te îmbolnăvești rău.

| Legion7X a răspuns:

Nu, fumează liniștită, cât mai liniștită și ia antidepresive, dacă e ceva suni la salvare.

| Dalmore a răspuns:

Mai bine nu.