| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca mananc 3 mere pe zi si pepene verde? Precizez ca mananc si mancare, sunt la dieta.Am auzit ca multe fructe ingrasa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ba da aia de mai jos e proasta? Pepenele are peste 92% apa, e printre cele mai recomandate fructe la dieta pentru ca contine foarte multa apa, putine calorii si da sentimentu de satietate.
Si auzi, 1 mar pe zi laughing)) poti sa mananci si mai multe fructe pe zi cat timp te mentii intr-un numar de calorii cu toate mesele.
Aia-i dancila pentru nutritie.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, asa este! Daca esti la dieta, atunci 1 mar pe zi ajunge!
Pepenele cotine foarte mult zahar si nu-i recomandat la diete.
Iar macarea, foarte putina, cat sa fie de masura palmei tale.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am auzit ca multe fructe ingrasa!
Orice e prea mult îngrașă!
Așa că nu are nimic dacă mănânci așa.
Depinde cât se adună dacă le mănânci pe toate.