| lexusen3 a întrebat:

Are ceva legatura berea sau alcoolul in general cu vascozitatea sangelui? Gen am facut analize si am pana in limita maxima, carne nu am consumat, cu toate ca am fost un consumator periodic de bere inainte sa le fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Dacă avea legătură, tata trebuia să aibă sânge de forma uleiului 15W40 rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alcoolul da are un efect in vascozitatea sangelui.
Daca esti consumator se va vedea la analiza sangelui, un nivel crescut de triglicide ( asa se numesc ). Au legatura cu nivelul de zahar din sange.

| Ade54516 a răspuns (pentru anonim_4396):

Trigliceridele au legatura cu grăsimea din sânge nu cu zahărul, cu zahărul e responsabilă glicemia, nu o lua in nume de rau dar e bine de stiut pe viitor pentru tine, stimă?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ade54516):

Ai dreptate, m-am grabit cand am dat copy-paste.
Asa este, este vorba de grasimi.
Citeam despre afectiuni unde spuneau ca poti sa faci si diabet zaharat, probabil de aici.
Merci de corectie!

| Ade54516 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu drag!