| gandacinchisinsticla a întrebat:

Are cineva idee in ce consta un control neurologic? Ce iti fac acolo? Am maine unul si am ceva emotii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Iti da usor cu un ciocanel sub genunchi, te pune sa misti degetele, isi misca el degetele pe langa capul tau. Nimic dureros, neplacut sau impudic.

| Donsavas a răspuns:

Absolut nimic din ce ar putea sa te deranjeze sau jeneze! Mergi si afla acolo despre ce e vorba! E placut sa fi surprins atata timp cat nu e de rau! Credeam ca in loc de control neurologic ai scris ''ginecologic'' caci daca era asa, acum ar putea fi vorba de o problema daca aveai ceva impotriva in a te dezbraca si lasa medicul sa te analizeze in zone intime.

| CuriousStuff a răspuns:

O sa fie un control medical, o sa-ti faca reflexele si mai multe teste ca sa vada cum iti functioneaza sistemul nervos. Cum bine a spus cineva mai sus, nimic dureros. Si o sa-ti puna niste intrebari legate de simptomele pe care le ai si eventual stilul de viata si daca mai ai alte boli. Nu ai de ce sa fii emotionat/a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice ar fi nu te stresa... Altfel o sa.ti iasa si mai rau analizele.
Stai calm/a si o sa fie totul bine

| D3I3 a răspuns:

Nu e nevoie de emoții, am tic nervos și am trecut.
Niște întrebări, poate niște controale la aparate, dar nimci dureros. Baftă! Ce ai?

| gandacinchisinsticla explică (pentru D3I3):

Nici nu stiu cum sa le numesc. Am sesizat de ceva timp niste miscari rapide si involuntare ale capului si ale ochilor de asemenea, dureri cronice de cap, tremor necontrolabil al mainilor, insomnie.
Sper sa fie ok.

| D3I3 a răspuns (pentru gandacinchisinsticla):

Ai tic nervos, cum am menționat mai sus. Sunt mișcări involuntare sau sunete. Sunt din cauza nervozității și stresului.