| anonim_4396 a întrebat:

Are mama programare pentru CT + RMN cu o săptămână diferență între ele ( 25 august CT, 2 septembrie RMN), în ambele cazuri se cere rezultat la uree și creatinina nu mai vechi de 30 zile. Vreau sa stiu dacă merge dat copie după rezultat la CT și original la RMN pentru ca analizele fiind încă valabile, ar fi cam absurd ca mama sa facă odată analizele pentru CT și apoi încă o data pentru RMN. Asta ar însemna dublu bani, nu costa mult dar totuși contează. Ar fi în regula asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu re legatura CT scan si cu RMN is chestii diferite,chiar daca cer aceleeasi chestii, aia nu i-au dat sa faca asa de florile marului.

Deci enste f in regula, RMN poti face in fiecare zi, toata ziua, poti sta la apartul ala tot timp, nu se intampla nimic.
Dar se patre ca va faceti probleme de bani.Se da sa se gfaca ambele pentru a putea vedea, mai bine situatia, pentru ca ce vezi la CT nu vezi la RMN sau ce vezi la RMN nu poti vedea totul facit CT scan ala.
Bnaui ca asta ar fi motivul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu e mai vechi de 30 de zile ce conteaza ca e doar copie dupa rezultate?
Pe ei ii intereseaza valorile, chiar daca e copie la xerox.
Sau daca le primesti prin e-mail scoti doua exemplare la imprimanta.

| Supainstant a răspuns:

Poti sa duci copie la amandoua, pe ei ii intereseaza strict rezultatul