| anonim_9560 a întrebat:

As avea si eu o intrebare.Cand am avut primul contact sexual mi-a curs foarte foarte putin sange, dupa cateva zile am mai avut un contact sexual si mi-a curs un pic de data asta mai mult sange, dupa vreo saptamana am mai avut un contact sexual si mi-a curs sange in cantitati mai mari. Nu ma doare deloc si nu am nicio treaba. Din ce cauza tot sangerez dupa fiecare contact sexual si din ce in ce mai mult? Ar fi vreo problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este normal. E posibil sa fi avut un himen care se rupeprogresiv, dar nu te poti baza pe asta. Trebuie neaparat sa te vada un ginecolog cat mai repede (oricum trebuia sa te duci in prima luna de la inceperea vietii sexuale) pentru a exclude alte cauze de sangerare.

| kareina a răspuns:

Posibil ca fiind primul contact sexual, a fortat penetrarea si a aparut o rana, iar acum ori de cate ori ai contact este si normal ca sangerezi, nu trebuie neaparat sa te doara.Eu zic sa iei o pauza de 1-2saptamani sa numai faci sex si vezi dupa aceea, doar atunci poti sa tragi o concluzie daca dp 2 saptamani la primul contact vei mai sangera sau nu.Asta este doar o parere de-a mea, tu faci cum crezi!