| vanesa_6936 a întrebat:

As dori sa aflu un tratament pentru lipom

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Dupa cum stiu eu lipomul este o acumulare de grasime sub piele.Alta cale decat chirurgicala nu cred ca exista.Se face o mica incizie de catre dermatolog si grasimea iese ca atunci cand storci un cos.Se face o mica anestezie locala.Treaba se rezolva repede si pe loc.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lipomul este o tumora benigna a tesutului gras si se poate trata doar prin indepartare chirurgicala.