| anonim_4396 a întrebat:

As dori sa încep sa adopt un stil de viață mai sănătos..nu neapărat o dieta, dar nu pot renunța la dulciuri.
P s. lucrez într-o cofetărie... Ajutor. De unde fac rost de ambiție?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Clar trebuie sa scapi de prajiturile,dulciurile alea = bombe calorice,zero valori nutritive,consuma mai multa carne asta va inhiba pofta de mancare, ciocolata neagra, nuci, fructe, legume, dimineata manca carne

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dorința de a mânca dulce este mai tare ca ambiția.
Să îți propui să mănânci la ore fixe, iar nu oricum, iar nu la serviciu.
Iar la dulciuri nu este neapărat nevoie să nu mănânci deloc, dacă nu îți interzice medicul.
Dar ce ar fi dacă în loc de o prăjitură ai mânca doar o jumătate sau chiar un sfert. Ar fi o idee.

| Kevinn2000 a răspuns:

Este foarte simplu să faci ceea ce vrei, după părerea mea.
Eu mă pot lăsa de orice îmi poate face rău destul de ușor.
Poți renunța la dulciuri și la ce vrei tu, trebuie doar să vrei, nu te mai gândi prea mult și începe să o faci, nu mai mânca deloc dulciuri și mâncare nesănătoasă, măcar încearcă, este posibil să reușești.
Ai putea să te apuci de un sport, cum ar fi " înnot " sau " fitness " etc.
Nu înțeleg de ce vi se pare atât de greu să vă lăsați de anumite plăceri trupești. Foarte foarte multă lume are această problemă.
Eu îți urez succes, sper să reușești. Revino cu un mesaj aici dacă ai reușit.

| PandaaPanda a răspuns (pentru Kevinn2000):

Fac sport de 2ori pe săptămână. Timp de o ora, Kangoo jumps

| laurentiutirei a răspuns:

Du-te la sala! antreneazate si vei avea de castigat.
Sportul iti va schimba viata in bine din toate punctele de vedere.
Lasa dulciurile nu vrei sa ajungi obez! sa ai burta mare!
plus ca iti pune viata in pericol etc. bafta incearca sa te antrenezi incearca sa mai lasi dulciurile.