| getty a întrebat:

As dori sa slabesc corect si sanatos intr-un timp cat mai scurt. Fara supa de varza. Voi cum ati slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Bicicleta! Cuplu maxim greu, doua ture pe zi, minim, de 10-15 km, cu hidratare corespunzatoare, fructe, si dus, dupa! Success! A! si poti asculta muzica in casti! - eu asa fac!,- si obligatoriu, sa porti vesta reflectorizanta!

| Dara a răspuns:

Winsor Pilates si alimentatie lejera. Cate o lingurita de drojdie de bere dizolvata in putina apa, inainte de fiecare masa, taie pofta de mancare reducand numarul de calorii primite de organism. Metoda testata, functioneaza sigur! Sucuri multe de legume si fructe - eu momentan imi fac suc din morcov, telina si sfecla rosie. Ai grija sa nu cumva sa bei sucurile odata cu drojdia ca te balonezi! In rest, succes!

| mioara a răspuns:

Eu am slabit intr-un an 15 kg am mancat paine putina, fulghii de porumb cu lapte dietetic, legume, salate, carne de pui fripta.

| borsec a răspuns:

Pai problema e ca noi nu inca ne luptam cu kilogramele.Eu fac aerobic si da rezultate.

| andreea_8479 a răspuns:

Vine vara...imbina placutul cu utilultongue
iesi inparc, alearga, mergi p bicicleta.role(ai ff multe obtiuni)sportul ajuta ff mult la slabit.bea ff multa apa, evita fast food ul sh fainoasele(nu face exces), mananca multe fructe.bafta:*

| Marii a răspuns:

Sportul ajuta intodeauna, e cel mai sanatos si`l poti face si acasa, dar daca doresti intr-un timp mai scurt sala e solutia. Poti alege si o dieta, dar sa nu fie una gen : azi beau doar apa, maine mananc un mar s. a. m. d. Incearca sa renunti la grasimi, intre mese ia cate un fruct - sunt mai bune decat ciocolata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Renunta la paine si incearca cu supa de ceapa bea apa multa si nu manca intre mese. aaa si nu mai folosi prajitul la prepararea mancari... in prima saptamana e mai greu dar te obisnuiesti si o sa fie din ce in ce mai usor

| ana_7785 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti corect si sanatos nu se poate intr-un timp scurt. Dieta cu supa de varza se numeste infometare si dupa intreruperea ei te ingrasi la loc. Incearca o alimentatie sanatoasa si echilibrata (legume, fructe, carne alba) combinata cu sport. Dar sa nu slabesti mai mult de 2kg/luna. Succes