| Lary1726 a întrebat:

As dori sa slăbesc, ma poate ajuta cineva ce pot sa mănânc? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cate kg ai? inaltime? varsta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa slabesti e mult mai usor decat pare, in opinia mea. Tot ce trebuie sa faci e sa elimini orice fel de dulciuri si sucuri din comert in primul rand. Bauturile de tip Cola au o cantitate enorma de zahar si calorii. In rest mananca cat mai sanatos si REGULAT posibil, trebuie sa-i creezi corpului o rutina. Bineinteles suntem toti oameni si avem pofte dar incearca sa reduci, de exemplu mananca paste, cartofi, pizza o data la 1-2 saptamani cand ti-e chiar pofta, in rest mananca cat mai sanatos, putin prajit si bea cat mai multa apa...si in rest e de ajuns sa te plimbi 30 minute sau o ora pe zi, cel mai important lucru cand vine vorba de slabit e nutritia care e 75% si dupa sportul.

| xXVranceaXx a răspuns:

Dieta cu pepeni. 4 kg intr-o saptamana sunt asigurate.

| RAY a răspuns (pentru xXVranceaXx):

Apoi ingrasare pe plus

| TripEmanuel123 a răspuns:

Incerca sa mananci cat mai putin si sa bei seara si dimineata apa cu lamaie! e cea mai buna care de a slabi.

sau uitate la acest video!
-https://www.youtube.com/watch?v=xA-TY6MxCLE

| anaunicorn11 a răspuns:

Iti recomand sa contacteze un nutritionist care te poate ajuta in aceasta situatie