| emol a întrebat:

As dori sa stiu ce perioada de timp trebuie sa iau Detralex deoarece medicul nu mi-a spus.In acelasi timp iau si Micardis pentru inima, Seroxat si Rivotril pentru depresie.Mentionez ca am o hepatita cronica de tip C si nu prea-mi fac bine atatea medicamente.
Va doresc o zi frumoasa!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca iei Detralexul pentru o tromboflebita profunda, ar trebui sa iei minim 6 luni. Daca il iei pentru hemoroizi sau o tromboflebita superficiala, 3 luni de tratament ar trebui sa fie suficient.

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Dupa cate stiu eu, detralexul se da pentru circulatia venoasa, varice, si este "a la long". Interactiunea cu celelate medicamente pe care le iei poti s-o afli pe www.sfatulmedicului.ro

Răspuns utilizator avertizat