| Kinezuul a întrebat:

As fi vrut sa va scriu un La multi ani 2014! cu zambetul pe buze, fericit implinit sufleteste, profesional dar nu este.Anul 2013 a fost cel mai ghinionist din viata mea ..cred ca mai bine a-s incepe cu mijlocul lui 2012.Aici stiu bine ca se pune intrebari dar mi se pare o prostie si numai inteleg de ce se numeste Toti pentru unu pentru ca ma astept ca unii dintre voi sa imi spuneti ca acest loc nu este pentru povesti sau intamplari din viata reala ..eu cred ca este.Sa revenim, am 21 de ani o varsta frumoasa sau care ar fi trebuit sa fie frumoasa in viata mea.Totul,a inceput cand am am cunoscut o tipa din Bucuresti eu fiind din alt oras. Dupa 2-3 luni de relatie in momentul in care o faceam cu ea ii curgea un lichid alb, nu am bagat de seama, chestia fiind ca nici nu m-am informat si nu ma mai intalnisem cu asa ceva.Am tot continuat sa ma culc cu ea pana in momentul in care a inceput sa afecteze si pe mine situatia.Nu pot sa inteleg cum s-a intamplat? de unde a luat? cine I-a dat? eu fiind o persoana sanataosa neavand niciodata o problema de acest fel.Am fost la ginecolog cu ea, greseala mea este ca poate am pus-o sa i-a si niste anticonceptionale.Cum spuneam am fost la ginecolog si a depistat-o ca avea candia albicatis ceva de genu.In momentul ala a picat cerul pe mine.Era prea tarziu luasem si eu. Dupa acest lucru I-am dat papucii am terminat relatia cu ea ma infectase si pe mine.Am fost de urgenta la medic la o clinica privata in Bucuresti m-I sa depistat si mie aceasta problema luata de la ea (idioata).Si am luat tratamentul corespunzator care m-I sa recomandar degeaba nici un efect in zona penisului.Treaba este ca si potenta automat sa deteriorate.Eu i-am spus asta doamnei doctor dar nu m-a crezut (si o sa ajungem si la punctul in care doctora o sa ma imi dea dreptate dar asta fiind mai tarziu). Trecuse vreo 5 luni de cand ma despartisem de tipa asta.Era vara 2013 luna iulie -august (ma tratam in continuare in zona penisului cu medicamente, unguente si toate tampeniile ), un prieten ma suna sa il duc pana la prietena lui cu masina mea ca imi plateste si ca cunoaste o tipa. Daca sunt interesat de o tipa? singura.Eu in gandul zicandu-mi ( e bine si cu bani si sa gasesc o tipa sa imi refac viata ). Merg cu el la prietena lui si acolo imi prezinta pe tipa respectiva.Ma placea vedeam ca tot se da pe langa mine. eu nu prea o placeam pe ea tot ce ma gandeam era sa ma culc cu ea (bineinteles protejat ca mi-am invatat lectia cu varf si indesat)"am uitat sa mai specific ca dupa despartirea de fosta am mai avut relatii ..si cu toate nu am avut nici un fel de problema nici eu nici ele sanatoase tun" Sa revenim si cu tipa asta care am cunoscut-o prin respectivul prieten, am sarutat-o pe gat..nici macar 10 secunde ca am simtit un gust ciudat in gura de metal si m-am oprit brunc si dintr-o data limba mea incepuse sa ma usture.Eu in momentul ala evitatand orice fel de legatura cu ea..Plec spre casa ma uit in oglinda si limba ma ustura de numai puteam.Pe limba observ 3 linii mari albe.In momentul ala nu am bagat de seama am crezut ca trece.Ma apuc sa mananc si ghiciciti ma ustura si gatul simteam mancarea ciudat si cand inghiteam simteam ca parca aveam niste ghimpi in gat.A doua zi ma uit in oglinda si limba toata devenine alba se imprestiasa acele 3 linii care nu stiam ce sunt dar stiam ca luasem de la idioata care mi-o prezentase ala.Nu bag de seama tot ce incercam era sa imi rezolv prima problema cea de la penis(aveam niste bubite mici si rosii si ma usturau ) Sa numai spun ca am fost pe la cativa medicii in timpul ala de la urologie pana la dermatologie-venerologie. Prima problema stiam ce am care tot mi-o tratatem aveam candia sau candida pe penis asta se confirmase in analize. Pana cand intr-o zi cand starea mea de sanatate m-i se agraveaza durundu-ma foarte tare testiculele.Ma duc de urgenta la un cabinet particular, fac o radiografie cu raze in jurul abdomenului iar dupa asta ajung direct la spital pentru ca chemasem o ambulanta.La spital mi sa depistat ca a-s avea piatra pe canalul uretral si la rinchi culmea fiind ca eu nu avusesem nici o problema de acest fel niciodata.I-au tratamentul corespunzator si aici dar brusc starea mea de sanatate se tot agraveaza.Ma duc de urgenta la Bucuresti la spitatul particular la doctora cu pricina ..hotarasc sa fac analizele de toate boliile posibile (Hiv, diabet etc ).Pe langa asta mai dau banii si pe cartii care spun ca candia se trateaza natural.Ma pun pe regimul asta naturist pot spune ca sa mai ameliorat pe limba doar e rosie cu alb numai este alba complet.Bun analizele mi-au iesit bine toate au fost negative in afara de doua. Micoplasta mi-a iesit pozitiva (asta insemnand ca am ori candia ori chlamydia mai grav nu se stie exact ) si potenta e la pamant doctora dandu-mi dreptate acum.La potenta mi-a iesit ca lichidul seminal este mort adica spermatozoizii. Asta se intamplat acum in decembrie. Urmeaza din nou sa revin acum in ianuarie zilele astea sa imi iau analizele si sa vad ce tratament urmez. Dar pot spune ca m-I s-a luat, am obosit sa cheltui o caruta de bani peste vreo 50 de milioane cred ca am cheltuit pana acum pe medicamente care nu isi fac efectul dorit, pe doctorii care nu prea sunt buni de nimic, sunt plin de furie si ura pe tipele care mi-au zdruncinat sanatatea si pe lumea care e fericita. Sunt trist si dezamagit ca nu am o partenera care sa fie langa mine in momentele astea pe care sa ma ajute sa trec mai departe peste acesta problema.Sunt nervos pe prietenii care isi traiesc viata si se lauda la mine ca sta cu una si cu alta si ca mananca orice care eu datorita regimului numai am voie. Problema este vindecabila care o am dar cu dragoste care am foarte mare nevoie de ea cu siguranta m-as vindeca mult mai repede si as trece peste asta, Viata mea acum trec printr-o etapa neagra, urata urmeaza banii multi cheltuiti pentru recuperare. Tot ce vreau este sa imi readuc sanatatea cum a fost sa imi fac o relatie sa am o partenera stabila dar de data asta voi fi mult mai precaut,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
asa se intampla cand te aventurezi din prima si nu iti iei masura de ptrotectie corespunzatoare, astazi nu se mai merge pe incredere, nu poti face nimic sa intori timpul, trateaza-te corespunzator, schimba medicul daca nu da randament, asta sa fie o invatare de minte, iar daca tu esti sub tratament, crezi ca fetele te vor accepta? nu cred..roaga-te sa fie bine si cu multa incredere vei trece peste toate..multa putere/credinta si cu Dumnezeu inainte..multa sanatate si
Un an nou plin de realizarihappy

| an0therkid a răspuns:

Buna!,nu stiu daca te ajuta dar imi pare rau pentru tine, adica ai patit-o de 2 ori, naspa rau
insa te pot sustine moral impreuna cu TPU si trecem noi si peste asta

| robert909 a răspuns:

Domnule ion caciula om al muncii fara **** cat ai degete si limba legea tarii nu se schimba.