| IonutCiobanescu a întrebat:

As putea activa adrenalina fara sa fiu implicat in cazuri de stres?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Un film de groaza activeaza asta

| Donsavas a răspuns:

Te poti gândi la situatii periculoase pentru a te auto panica sau iti poti injecta adrenalina. Ambele sunt contraindicate fiindca adrenalina afectează negativ creierul, inima etc.

| AnonimFaraPereche a răspuns:

Sunt anumite medicamente pentru asta care se folosesc in tratarea diferitelor boli.

| An0n a răspuns:

Da
De exemplu, la persoanele cu anxietate li se activeaza adrenalina atunci cand au atacuri de panica
Si nu trebuie sa se afle neaparat intr-un loc stresant.Li se poate intampla si acasa, in timp ce stau.