| nikolettta a întrebat:

As vrea sa imi imbrac un dinte si as avea cateva intrebari
Fundita la cel mai detaliat raspuns-Multumesc
1. Daca nervul este scos cam cat dureaza pana voi avea dintele nou?
2.Trebuie sa taie o parte din dinte de langa gingie.Cat doare acest lucru?
3.Cat doare cand pune acel surub?
4.Radacina ramane sau trebuie scoasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. dureaza pana trece trauma respectiva probabil 1 sapt, depinde de materialele folosite la plombrare

2. depinde cat spatiu este, nu cred ca e o regula

3. nu doare nimic, ca doar se lucreaza sub anestezie.