| Liiiax99 a întrebat:

As vrea sa imi mai dau o gaura in ambele urechi cu un simplu cercel nu cu acul. Doare rau? Nu am mai avut alte piercing-uri in afara de cele clasice gauri in urechi. (ca fata) Funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anddreee a răspuns:

Mie mi-a facut cineva gauri in urechi direct cu cercerul si nu m-a durut chiar atat de tare pentru ca am tinut urechea intre doua cuburi de gheata pana a amortit. happy
Trebuie sa ai grija ca sa fii spalat/a pe maini si capatul cercerului dat prin spirt si chiar si urechea data inainte de a fi intepata ca sa nu te trezesti cu o infectie.

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Luativa dupa gura lumii, ca asa ajungeti bine.Eu prima gaura care mi-a fost data, a dat-o un prieten de familie, a frecat cu mana, si cu acu de seringa, bang aia a fost.A 2 gaura mi-a fost data la spital i-am dat o ciocolunga la asistenta si aia fost. Ultima gaura mi-a fost data in limba de un tip cu branula.Ce pot spune, daca vrei detalii mai intreaba-ma.

| anonima0101 a răspuns:

Da, doare. sad

| DaughterOfDarkness a răspuns:

Probabil doare destul de tare.
Stiu ca multa lume isi face gaurile in urechi de una singura, insa chiar nu as recomanda asta. Nu e foarte fain cand ti se infecteaza acolo.
Daca decizi sa faci asta, ai mare mare grija si pune o feliuta de mar sub lobul urechii. Am auzit ca ajuta.