| Adelyna777 a întrebat:

Asa problemă, deja de 2 luni aproape am in zona genitală, pe langă labii cateva bube destul de mari si imi provoaca mancarimi enorme mai ales pe timp de noapte si nu imi trece deloc. Poate sa fie de la scabie?
Ca prietenul meu avuse scabie de la unul din prieteniii lui.
Mi-a aparut o bubița si dupa au mai aparut si s-au facut mai mari...ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pare a fii o boala cu transmitere sexuala, nu scabie, mai repede sifilis... dupa descrierea ta.
Mergi la medic de urgenta, sa primesti tratament de urgenta pentru tine si pentru prietenii tai, cei cu care ai avut tu sex si prietenul tau, cu prietenul lui.

| Naavin a răspuns:

Numai medicul poate pune diagnosticul exact. Du-te la medic. Incearca si cu crema de galbenele, poate dispar, dar daca nu vezi o ameliorare dupa 3/4 zile du-te la medic.