| anonim_4396 a întrebat:

Aseară am avut un mic incident cu bicicleta: am intrat cu bicicleta intr-un autoturism care a frânat brusc si a dat in marșarier. Nu tu avarii, nu tu semnalizare. Am frânat, însă am fost prea aproape si am intrat cu bicicleta in spatele mașinii. Impactul nu a fost unul care să necesite atenția salvării, cred că am intrat in mașină cu 5 km/h, iar dacă eram 1 metru mai in spate nu loveam mașina.

Eu am căzut de pe bicicletă, iar pe moment m-a durut un pic antebrațul. Nici nu știu cum m-am lovit, s-a întâmplat atât de repede încât nici nu imi amintesc cum m-am lovit. Poate si din cauza șocului nu îmi amintesc. Si nu am amnezie, am avut cască pe cap si nu am dat cu capul de nimic. Am avut bluză cu mânecă lungă. In 5 minute m-a lăsat durerea, însă ajuns acasă am constatat că zona in care m-am lovit doare la atingere si in plus este un pic umflat locul, ca o gâlmă s-a făcut. Este doar umflat, nu are altă culoare să zic că e cheag de sânge.

Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este semn divin de avertizare!
N-ai respectat regulile de circulatie, o poti pati, si chiar dureros.
Acum scapi cu o compresa cu apa rece, dar data viitoare poate fi si mai mare problema!

| PegassiDoctorulThau a răspuns:

Salut! Este o simpla lovitura, pune o compresa cu apa rece și o sa treaca. Multa sananatate!