| mariuscdrz a întrebat:

Aseara am facut sex cu iubita mea si m-am terminat foarte greu, abia dupa o ora si ceva. Credeti ca este o problema? Ce as putea sa fac ca sa ma remediez asta. Tin sa precizez ca am avut o "pauza" de la relatii intime de un an de zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Ejacularea întârziată nu e deloc ceva plăcut, cine stie, cunoaște. E nevoie de medicatie pentru a rezolva problema.

| mariuscdrz explică (pentru Donsavas):

Asta zic si eu, nu mi se pare o performanta, mai mult mi se pare o problemă, dar sper sa nu fie o problema grava.

39 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Dupa asemenea „pauza", esti un caz foarte rar. Asta daca nu esti vreun troll care se lauda pe aici.

| aXy99 a răspuns (pentru darrio2007):

Troll 100%

| mariuscdrz explică (pentru darrio2007):

Crede-ma ca nu sunt troll. Sunt chiar foarte speriat de aceasta problema.

| Simpatic a răspuns:

Tu si romeo tineti asa de mult :
https://www.youtube.com/watch?v=Px3yF1hKoCM

pe de alta parte, nu cred ca ai vreo problema, conteaza si partenera cum este si ce stie sa faca in pat;)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tu vezi in asta o problema? Eu vad o performanta excelenta. Depinde doar de tine sa nu o faci astfel incit sa devina plictisitor...

| Celcestietot a răspuns:

Pai si ce daca ai facut pauza atat, pe manuala te resetai imediat si stateai cu orele chiar. Intreab-o pe ea daca este o problema, nu pe noi, ca doar nu participam la orgie aici rolling on the floor!

| Furnicuta000 a răspuns:

Era mai rau daca se intampla dupa cateva secunde laughing

| Panamax a răspuns:

Daca iubita ta are 90 de ani, ii miroase gura a caine mort, iti este si ruda de gradul 2, poate dura ceva mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi cum ai avut o pauză de la sex de un an dacă tu pe 15 septembrie ziceai că eşti virgin? rolling on the floor
Dacă tot vreţi neapărat să trollaţi, măcar faceţi-o şi voi ca lumea şi ştergeţi-vă întrebările din trecut care vă dau de gol.
În rest, nu mai comentez că n-are rost.

| mariuscdrz explică (pentru anonim_4396):

Esti prost/a rau. Eu nu am zis pe 15 ca sunt eu virgin. Citeste mai bine intrebarea inainte sa comentezi aiurea.

| mariuscdrz explică (pentru anonim_4396):

Stiu despre ce intrebare vorbesti tu. Acolo intrebasem ceva legat despre virginitate, nu m-am referit la mine personal.

| Osneros a răspuns (pentru anonim_4396):

A intrebat pentru un prieten, nu pentru el laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru mariuscdrz):

Greşeala mea atunci dacă nu era vorba despre tine.De obicei întrebările care sunt formulate aşa sunt despre cei care le pun, nu ai fi fost nici primul, nici ultimul la câţi am văzut eu pe aici. Când mi se pare ceva dubios la o întrebare mai arunc uneori un ochi şi peste celelalte.
Oricum, foarte frumos din partea ta să jigneşti.La altceva mai eşti bun? laughing
Citisem şi răspunsurile de la întrebarea aia ca să mă asigur, dar se pare că nu mi se afişaseră toate atunci, printre care şi ăla în care ai zis că nu e vorba despre tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Osneros):

Mda,dar după ce vezi atâtea întrebări asemănătoare, doar că puse de trolli, nu mai ştii care e pe bune şi care nu.
P.S: Nu mi se afişaseră toate răspunsurile şi nu l-am văzut pe ăla în care zicea că nu era despre el întrebarea.Fmm TPU. laughing

| Osneros a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu eram ironic laughing

Sunt de aceeasi parere cu tine. Niciodata nu i-am crezut pe astia care intreaba pentru prieteni laughing

| mariuscdrz explică (pentru anonim_4396):

Scuze pentru jignire. Am crezut ca esti vreun mistocar pe aici si comentezi iaurea. Oricum ti-am zis ca in intrebarea aia nu ma referisem la mine personal.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Osneros):

Nici eu,dar na,cum nu sunt doctor,nu o să-mi dau cu părerea şi o să-l cred pe cuvânt. Dacă ne-a trollat, asta e. Poate omul chiar are o problemă reală, cine ştie.E de apreciat oricum că a fost modest, trebuie să recunoşti asta.A zis că s-a terminat după o oră şi ceva, în timp ce alţii se laudă pe aici că îi ţine 5-6 ore sau toată noaptea chiar. laughing

| Osneros a răspuns (pentru anonim_4396):

As zice ca e mai degraba blestem decat fericire in cazul ala laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Osneros):

Depinde. laughing

| IIIshaneIII a răspuns:

Si eu cand fac sex cu iubitul meu la inceput ma doare putin penisul dar apoi ma excit si nu mai simt nimic, conteaza mult si atractia intre persoane daca e mai puternica te termini mai repede altfel mai greu.

| Sandu3 a răspuns:

Puteai sa te mai abtii vreo 3 saptamani, ca e Postul Craciunului.Nu v-ati gandit nici unul din voi doi la asta, nu? La sfarsitul vietii se va"contabiliza"prestatia ta de aseara.Nu va fi chiar placuta.

| mariuscdrz explică (pentru Sandu3):

Asta sa fie problema rolling on the floor))))

| suntserios a răspuns (pentru Sandu3):

Lool.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sandu3):

Sper ca glumesti...

| Sandu3 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Mda...sigur.La sfarsitul vietii totul se contabilizeaza in fata lui Dumnezeu.Tot.Acolo nu exista ca s-a prescris una sau alta.Nu exista prescriere ca in lumea asta.Si nu mai exista mila.Mila e doar aici, pe Pamant. Odata ingropat exista doar un calvar vesnic sau mila Domnului.Si retine...nu sunt o persoana religioasa din cale afara, dar tu chiar nu sti de mai nimic despre ce vorbesc eu.

| Sandu3 a răspuns (pentru mariuscdrz):

Asta o sa vezi tu, mai tarziu.La sfarsitul vietii totul se contabilizeaza in fata lui Dumnezeu.Tot.Acolo nu exista ca s-a prescris una sau alta.Nu exista prescriere ca in lumea asta.Si nu mai exista mila.Mila e doar aici, pe Pamant. Odata ingropat exista doar un calvar vesnic sau mila Domnului.Si retine...nu sunt o persoana religioasa din cale afara, dar tu chiar nu sti de mai nimic despre ce vorbesc eu.

| mariuscdrz explică (pentru Sandu3):

A face sex nu este un pacat. Pacat este atunci cand te masturbezi sau atunci cand intretii relatii intime cu persoane de acelasi sex sau cand violezi. A face dragoste cu persoana iubita nu este absolut deloc un pacat.

| Sandu3 a răspuns (pentru mariuscdrz):

In afara postului, da, nu e un pacat.In ce perioada esti tu acum? Na ca pe asta n-o stiai.Si retine pe viitor.In cele doua posturi mari din an(Paste si Craciun)lasi pantalonii pe tine.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sandu3):

Psihiatrul ce zice?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sandu3):

Posturile mari, miercuri, vineri, duminica dimineata, simbata seara, si in toate celelalte zile cu cruci de prin calendar...

| Sandu3 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Habar n-ai Dumitrescule.Hai,pa! Ai început deja să mă plictisești.

| doctorandus a răspuns (pentru Sandu3):

Depinde, la evrei cel mai bun lucru pe care-l poti face de Sabat este sa faci sex cu nevasta-ta.

| doctorandus a răspuns (pentru Sandu3):

Ceea ce spui tu este o credinta pur subiectiva, nu este un adevar obiectiv (si anume ca Dumnezeu l-ar taxa postmortem dupa regulile subiective si arbitrare impuse de BOR).

| doctorandus a răspuns (pentru mariuscdrz):

Dap, sa nu faci copii cu vaduva fratelui tau este pacat. Nu sa te m.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sandu3):

Da, tovarase, ce, nu e asa? Cind e nevasta la ciclu iarasi nu ai voie. Cind e popa in biserica nu ai. Sex 0ral nu, an4l doamne pazaste si apara, pe la spate "ca animalele" nu, ea deasupra nu... hai, lumineaza-te. Faci sex doar in scopul procrearii, cu lumina stinsa, frustrat, si cu ceva rugaciuni in minte. Uite de aia sintem coada Europei la mai toate...

| Sandu3 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai Europa e condusa de niste masoni nenorociti fara nici un Dumnezeu.Tu in cine crezi, in masonerie sau in ce scrie in Biblie, si anume ca in post nu este loc de desfranare DE ORICE FEL, cu atat mai putin sexuala.Nu vezi ca lumea merge din ce in ce in mai rau, suntem din ce in ce mai desfranati, mai rai mai prosti mai nepasatori? Daca vrei sa stii si avortul e un pacat.Capital.Egal cu o crima.Chiar daca e in stadiu de embrion.Ai facut o crima avortand, vei plati pentru asta.Nu stim cum, in ce fel si cand, dar ca vom plati asta e sigur. Dumnezeu nu doarme si va lovi naprasnic.Sunt oameni care nu pot avea copii si se intreaba de ce.Si au 40-50-60 de ani.In tinerete aceste femei au avortat negandindu-se la consecinte.Acum a venit pedeapsa.Si va fi si mai greu.Pentru ca batranetea e grea.Un copil te-ar fi ajutat.Dar tu ca femeie l-ai avortat, l-ai aruncat la cosul de gunoi.Ca ti-a placut sa te futzi chiar si in postul Craciunului cum a facut asta de a pus intrebarea.De aia i-am spus ca va plati. Poate va ramane impotent peste 10-15 ani si nu stie de ce.El nu va sti, Dumnezeu, da.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Sandu3):

Amuzaaant, dar esti plecat cu sorcova. Nu cred in nici o timpenie de genul desfrinare, pacat, si alte de-astea. Avortul e crima, dar nu pacat, si cu asta basta. Pe de alta parte, e de preferat uneori. Pacatul e un concept sinistru care nenoroceste milioane de oameni anual. Dumnezeu nu doarme? Pai nu eram facuti dupa chipul si asemanarea? big grin