| LittleBlackDress a întrebat:

Aseara am fost la un concert si am stat in primul rand, langa boxe. Boxele nu erau mari si imi ajungeau doar pana la genunchi, dar cand am plecat, urechile imi erau infundate, adica pe la 02:00. Azi de dimineata m-am trezit doar cu urechea stanga infundata si acum a inceput sa imi tiuie. Acest lucru o sa treaca de la sine? Va rog ajutati-ma cu un sfat deoarece sunt destul de fricoasa sa merg la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vSpy a răspuns:

Daca nu iti trece pana luni, ar trebui sa te duci la doctor si te va ajutata, nu o sa iti faca nimic decat se uita sau iti spune ceva in spatele urechii ca o lingura care face un zgomot timp de cateva secunde. Deci nu te speria doctorul te ajuta nu iti face rau

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Sunt doar acufene.
Bitterul suedez si tinctura de propolis in amestec cu ulei puse in urechi zilnic
Suplimentarea cu niacina, lecitina si magneziul
O alimentaţie bogată în vitamine, săruri minerale şi oligoelemente este indicata in cazul acufenelor si nu numai.
Te pup!

| archas a răspuns:

O sa treaca de la sine!

| rikimaru95 a răspuns:

Ar trebui sa treaca de la sine. Daca nu trece in cateva zile te rog consulta un medic de specialitate. Probabil ti-ai fisurat timpanul.

| vLaD1110 a răspuns:

Am avut problema asta de o mie de ori si atrecut de la sine dar ar trebui sa mergi la doctor sa te verifice daca nu e grav

| andreeeeeaboss a răspuns:

Ei asta este o chestie nu fi fricoasa si du-te la doctor asa am patit eu la nunta fratelui meu am stat langa boxe si ele mi-au ajuns... imi bubuia urechile si aveam si urechile infundate nu mai auzeam nimica dar peste doua zile mi-a trecut mai asteapta sper ca te-am ajutat funditacrying