| Clarisastf2001 a întrebat:

Aseară am luat 5 pastile de paracetamol si pana acum nu am nimic dacă mai i au încă 2 ce se va întâmpla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Paracetamolul se ia maxim 3 pe zi la intervale de minim 4 ore.
Nu mai lua nimic asta daca nu vrei sa ajungi cu ficatul la operatie happy

| Donsavas a răspuns:

Pastilele se elimina in circa 24-48 de ore maxim. Ai putea sa te intoxici, sa iti supradozezi corpul cu aceasta substanta sintetica pe care corpul e posibil sa nu o tolereze. Daca conteaza propria sanatate pentru tine, nu mai maresti doza si incetezi sa mai iei pastile dupa cum si ce doresti tu.

| ALGator a răspuns:

Citește prospectul medicamentului întotdeauna!

| Elegant a răspuns:

Pastilele trec prin tot organismul. Ficat, etc. Nu mai lua, citeste prospectul. Acestea se elimina in circa 48h. Exista un pericol sa ametesti si sa ajungi la spital.