| Razvan_Steffan_1992 a întrebat:

Aseara m-am lovit la fotbal. Sub genunchi, imediat dupa lovitura m-a durut extrem de tare, apoi puțin însă uneori cand calcam imi fugea si nu putea sta in genunchi. Acum cand m-am trezit ma doare foarte tare e mai grav nu pot face multe mișcări si nici sa merg bine. E ceva grav, cand imi va trece si ce imi recomandati sa iau pentru a trece

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune gheata si voltaren, daca nu iti mai trece pana maine ar trebui sa te duci la doctor.

| Mariu0699 a răspuns:

Nu e ceva chiar grav, sigur de la cazatura ti s-a umflat zona si iti interzice sa mai faci miscari. Poti da cu ceva creme pe care le poti cere de la farmacie, oricum cred ca iti vor da ceva gen voltaren sau altfel de geluri. Si du-te si la doctor sa vada daca ai patit ceva grav dar presupun ca nu e

| Marinescu_Alex_1995 a răspuns:

Du-te direct la doctor. Nu mai sta asa, se poate agrava. Roaga-te sa nu ai ruptura de ligamente.

| Marian_Iulian_1997_uo2m a răspuns:

Îți recomand să mergi la doctor, tot asa a pățit un fost coleg de clasa și a avut fisura de menisc, ar trebui sa îți faci un film, e singura soluție de a vedea exact dacă e totul în regula.