| larybublegumm a întrebat:

Aseara o runda a incercat sa se sinucida luand un flacon de carbamazepina si alcool, o fost gasit din noroc in coma si dus la spital, acum e in stare buna. intrebarea mea e : daca nu ar fi fost gasit pana dimineata ar fi survenit decesul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| larybublegumm explică:

Du-te la spital in secunda asta!

13 răspunsuri:
| baal24 a răspuns:

Foarte posibil

| baal24 a răspuns:

Rog echipa tehnica sa repereze ip-ul utilizatorului "larybublegumm" si sa aduca la cunostinta serviciilor de urgenta din regiunea acestuia intentiile sale.

| larybublegumm explică:

Si in ce ar consta ultimele minute inainte de moarte? adica ce efecte ar simti?

| baal24 a răspuns (pentru larybublegumm):

Bai acesta, sa nu incerci vreo prostie ca ne suparam.

| larybublegumm explică:

1- nu am nici o intentie ci pur si simplu a fost o intrebare,
in primul rand, am vazut stare rudei mele si nu prea arata fericita ba din contra era in spasme si ceva greu de imaginat. vreau sa stiu si eu prin ce a trecut, daca era constient in momentele acelea

| baal24 a răspuns (pentru larybublegumm):

Ai mai postat o intrebare in care ai spus ca ai luat deja doua pastile de carbamazepina cu alcool. Mie nu-mi miroase a bine.

| larybublegumm explică:

Am postat pentru ca nu vreau sa am acelasi senzatii ca ale altcuiva daca ma intelegi

| larybublegumm explică:

Si in acest caz carbuni medicinali pot rezolva problema?

| larybublegumm explică (pentru larybublegumm):

Du-te la spital in secunda asta!

| larybublegumm explică:

In fine sunt doar 2 pastile si deja am trimis pe cineva sa ia niste carbuni medicinali pentru ca am auzit ca o sa contreze efectul

| baal24 a răspuns (pentru larybublegumm):

Ai auzit prost. Carbunele medicinal are statut de supliment alimentar. E zero barat in astfel de situatii. Mergi la spital ca e foarte posibil sa ai nevoie de spalaturi.

| baal24 a răspuns (pentru larybublegumm):

De ce naiba ai luat pastilele astea cand ai vazut ce a patit ruda ta din cauza lor? Chiar crezi ca e de glumit cu asa ceva?

| larybublegumm explică:

Eu trebuie sa iau in fiecare zi din cauza bolii, insa am uitat si in seara asta am consumat putin alcool.

| kelbo a răspuns:

Cu siguranta!