| anonim_4396 a întrebat:

Asta nu e una dintre intrebarile alea puse la nimereala pe aici e serios si va rog sa raspundeti cum se cuvine.Deci am facut acum cateva zile pentru prima data sex iar dupa o zi doua pe capul penisului mi-au iesit niste bubite mici si rosii care ma mananca.Am citit cateceva despre ele dar imi dati mai multe informatii despre ele va rog si mai ales sa imi ziceti in cat timp dispar sau cum dispar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dispar cu tratament recomandat de dermatovenerolog. Te-ai ales cu o boala venerica, fiindca n-ai folosit prezervativul si partenera ta nu avea analizele facute asa cum este obligatoriu. Infectia actuala iti va trece cu tratament recomandat de medic, dar peste 6 luni trebuie sa faci teste pentru HIV, hepatita B si C, fiindca deseori cine are o infectie de transmis, are de fapt mai multe.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Poate ai luat o boala sexuala. Du-te la medic.

| AdrianSauca a răspuns:

Cel mai bine du-te la un medic. raspunsurile noastre oricat de serioase sunt, sunt pareri.