| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi am fost la dentist pentru că aveam niște carii. Toate bune, dentistul curăță, îmi pune doua plombe plătesc si plec, doar că acum simt când dau cu limba pe lângă măsea că gingia s-a lasat puțin, posibil de la anestezie. Întrebarea este, își va reveni singura? Iar dacă nu, ce-aș putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da-i pace, ca va dura 2 zile pana se reface gingia tumefiata.
Nu mai da cu limba!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Bine, mulțumesc mult.

| Mmn a răspuns (pentru Violleta2022):

Corect, se intampla pentru ca dr incearca sa o faca cat mai stabila.