| JusTPauL a întrebat:

Astăzi am observat ca mi-au apărut multe bubițe deasupra penisului.
Parca ar fi alunite, în jur de 20, încep de la baza penisului și urca în sus cam 4 cm și pe o lățime de 3cm.
Eu de cele mai multe ori ma rad cu mașina în zona aia, foarte rar cu lama, țin minte ca acum 2, 3 luni erau ca niște coșuri, iar când m-am ras, le-am tăiat și a început sa curgă sânge în vreo 5-7 locuri.
Atunci nu am dat importanta.
Am o iubita de 8 luni ma întâlnesc cu ea tot cam la 3 luni și stam o săptămână împreună, iar când facem sex ea se freacă foarte tare pana termina. Mereu ma doare zona aia deasupra penisului cât timp sunt cu ea și câteva zile după.
Șansele sa fi luat ceva de la ea sunt foarte mici ca ea e la locul ei cum s-ar zice.
Și totuși de ce arata ca niște alunite și de ce asa multe?
Cine ma poate ajuta cu un sfat înainte sa apelez la medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Fugi repede la medic dermatolog, pana ce nu va fi tarziu!
Pana ce nu se vindeca complet nu faci sex!

| JusTPauL explică (pentru Bula):

Ce legătură are sexul? Doar nu se transmite.

| Bula a răspuns (pentru JusTPauL):

Dupa simptomele descrise de tine, mi e teama ca DA, se transmite!
Medicul iti va da diagnosticul si tratamentul.

| JusTPauL explică (pentru Bula):

Am cautat mai bine pe net și se pare ca as avea condiloame.

| Bula a răspuns (pentru JusTPauL):

In acest caz, ar fi vorba de infectie HPV, care provoaca cancerul de colon uterin la femei.
Netratata la timp sau nesatisfacator, in timp relativ scurt poate fi mortala!
Deci, mergeti amandoi la analize si tratament, pana ce nu e prea tarziu!

5 răspunsuri:
| shrink a răspuns:

Du te la un medic, nu e nici o rusine