| anonim_4396 a întrebat:

Astazi am observat ca pe pulpa piciorului mi-au iesit un grup de bubite, nu pe toata pulpa, doar pe o parte, sunt vinete spre rosu sau un rosu palid spre roz! Ce pot fi acestea? Dau fundita pentru cel mai explicit raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anamaria91 a răspuns:

Ceva de genul asta am pe umeri dar numa vara imi apar si banuiesc ca sunt de la caldura, transpiratie etc. Is ca niste cosulete mici si necoapte. Eu le frec cu spirt si se usuca... Sau poti incerca cu crema Fenistil.
Daca se agraveaza sau se intampla ceva, dermatologul e solutia!

2 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Pai poate fi urticarie (poate ai mancat ceva stricat) sau pot fi de la caldura. Dar nu stiu daca este normal sa iasa numai intr-un singur loc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ms, AnaMaria! Am incercat solutia ta si a mers! Multumesc amandurora ca mi-ati raspuns!