| Radandam a întrebat:

Astăzi de dimineață când dormeam, m-am ridicat mai sus în pat și m-am lovit puțin de tăblia patului, e posibil sa fac hematom din asta? Hematom cranian? Credeți ca poate avea impact mare o lovitura din asta? Vi s-a întâmplat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa e daca mami nu ti-a pus niste puf la cap, ca sa nu te lovesti.
Ce mare problema ai!

| Radandam explică (pentru darrio2007):

Mulțumesc, răspunsul potrivit la intrebare

| Lukasssz a răspuns:

Chill man, nu ai nimic.

| Nirvanaaa a răspuns:

Te-ai lovit puțin. Nu se întâmpla nimic.
Nu e ca și cum ai căzut de pe scări, stai linistit. Dacă se faceau așa ușor hematoame pana acum eram toți la neurologie. laughing

| Radandam explică (pentru Nirvanaaa):

Ți s-a întâmplat sa te lovești la cap ușor? Ai pățit ceva? Ai făcut hematom?

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Radandam):

Da, de multe ori. Și nu, nu am patit absolut nimic. Nu se face asa ușor un hematom.

| Radandam explică (pentru Nirvanaaa):

Crezi ca nu voi păți nimic? Sunt tare îngrijorat

| Nirvanaaa a răspuns (pentru Radandam):

Nu pățești nimic, fii linistit. Corpul uman e foarte rezistent.

| Eireann a răspuns:

Nu se face asa usor hematom. Daca incepi sa ai stari de greata si tulburari de vedere ( vedere dubla, incetosata, etc) mergi la urgente.

| Mirel4412 a răspuns:

Tu tot pui intrebari despre lucrui marunte care ni se intampla tuturor si crezi ca esti special, ca te-ai lovit tu putin si faci hemoragie craniana. Am dat cu capul de tot felul de chestii( scari de beton, ciment, asfalt, pamant ) si nu am patit nimic, decat o durere.

| Radandam explică (pentru Mirel4412):

Deci ți s-a întâmplat sa te lovești și tu, și n-ai pățit nimic? Nici nu ți-a fost frica ca vei face vreun hematom la cap?

| Mirel4412 a răspuns (pentru Radandam):

Ba frate, tu ai o fixatie si o frica de hematoamele astea, adica de vanatai. Nu stiu de ce tie asa frica de ele ca vad ca ai multe intrebari legate de tema asta. Cred ca ai o fobie de chestia asta, adica deja trecem pe partea psihica. Mi s-a umflat putin acel loc si m-a durut cateva zile, poate a curs si putin sange, dar sunt lovituri "normale", care nu ar trebui sa afecteze cu ceva pe perioade lungi( doar daca faci o infectie la rana).

Răspuns utilizator avertizat