| Derkes a întrebat:

Astazi este a doua zi fara dulciuri, carbohidrati, sucuri acidulate. Pot slabi 5-6 kg in 2 saptamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Daca esti in deficit caloric destul de mare, da.

| Iunix a răspuns:

Dacă slăbirea ar fi atât de rapidă nu ar mai exista oameni graşi.

N-ai să vezi aşa ceva.

Slăbeşti 6kg în 12 săptămâni şi asta dacă ți regim şi faci cardio.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Dacă mănânci 1500 calorii/zi ->te menţii;
Dacă mănânci 2000 calorii/zi ->te îngraşi cu 0, 5 kg grăsime/săptămână;
Dacă ţii o dietă cu 1000 calorii/ zi -> slăbeşti 0, 5 kg grăsime/săptămână
Dacă ţii o dietă cu 1000 calorii/ zi şi faci mai multă mişcare (400 calorii/zi) -> slăbeşti 0, 7 kg grăsime/săptămână

Răspuns utilizator avertizat
| AjutorNeconditionat a răspuns:

Vreau sa îți spun in primul rand ca aceasta dieta este mai mult un regim corect adica asa ar trebui sa mănânci mai tot timpul.
Depinde de organism cât vei slabi dar va fi greu sa te menții dacă vei renunta la acest obicei!

| TincutaNitu a răspuns:

Depinde ce mananci in rest. Daca scopul tau este sa slabesti si sa te mentii, nu vei reusi slabind 5-6 kg in 2 saptamani. Nu este recomandat pentru sanatate sa slabesti atat de mult intr-un timp atat de scurt. Mai ales ca vorbim despre deshidratare, eliminarea apei din corp si posibil pierderea masei musculare. Grasimea se da jos intr-un timp mai extins. Presupun ca daca te pregatesti pentru un concurs/o competitie si trebuie sa ai o anumita greutate, atunci e posibil (cum faceau participantii la un concurs de slabit), dar acest rezultat nu este de durata + posibil sa dezvolti sau sa accentuezi anumite probleme de sanatate.

| Lorennamaria a răspuns:

Poti slabi 6 kg in 2 saptamani

| Lorennamaria a răspuns:

Daca mănânci astea garantat vei slabi 3 kg pe saptamana, am ținut si eu dieta asta:
Luni-fructe
Marți-legume
Miercuri-fructe si legume
Joi-banane si lapte
Vineri-brânza cottage
Sambata -brânza cottage supa de rosii si orez fiert
Duminica-suc de fructe si orez cu legume

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lorennamaria):

Salut, după ce ai ţinut dieta aceasta, te-ai mai îngrăşat?
Am auzit că după diete din astea te îngraşi şi mai mult decât aveai înainte. happy

| Lorennamaria a răspuns:

M-am îngrășat dupa ce am ținut aceasta dieta, dar eu de cel putin 2 săptămânii mananc de toate cred ca am zile in care depășesc 5 000 de calorii si nu prea fac mișcare si m-am îngrășat cam 1-2 kg
Daca mananci pana in 2 000 de calorii nu ai cum sa te îngrași