| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi mi-a adus mama mea câteva pastile de calciu lactic, cică sunt bine pentru intoleranța la lactoză.
Eu una sunt ferm convinsă de faptul că sunt intolerantă fiindcă simptomele sunt prezente, deși nu am fost la un doctor pentru a-mi confirma.
Pe internet scrie ca aceste pastile nu sunt recomandate celor cu intoleranță la lactoză.
A luat cineva aflat în aceeași situație? Ce părere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Parerea mea e sa nu le iei decat daca ti le recomanda un medic care sa te si consulte.

| Panamax a răspuns:

Este chiar indicat calciul lactic persoanelor cu intoleranta la lactoza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă ai intoleranță la lactoza, nu lua asa medicamente. I-a doar medicamente prescrie de medicul de familie, el știe ce sa-ti dea, te consultă și iti prescrie un tratament. Ai mai luat asa ceva?