| anonim_4396 a întrebat:

Astazi mi-am facut prima doza de vaccin anti-covid cu Pfizer la ora 9. Mentionez ca am usoare dureri de mana la locul intepaturii. Vreau sa stiu daca acest vaccin te omoara cum zic oamenii de pe Facebook sau sa-ti provoace alte boli grave? Ma sperie reactile atator oameni

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Aia au probleme grave cu capul, si eu am facut
maine vei simti o durere in brat
apoi pulsul mai mare,ameteli, oboseala, somnolenta, asta 2, 3 zile apoi nimic, eu miercuri am 14 zile si nu am nimic, din contra am mai multa rabdare, pofta de dulce a crescut, am rezistenta mai mare pe bicicleta

| Furnicuta000 a răspuns:

Nimeni nu stie exact ce se intampla. Intr-adevar au fost oameni carora li s-a facut foarte rau dupa vaccin si au murit dar sunt cazuri extrem de rare. Daca ai ghinionul sa te numeri prin aia 1 la 1.000.000...dar esti si tanar asa ca nu iti face griji

| Vântulalb a răspuns:

Pe Facebook numai tampenii!
E normal sa te doara locul intepaturii. Orice intepatura doare, dar trece.
Felicitari pentru ca ai facut vaccinul!

| Mirel4412 a răspuns:

Da te omoara. De ce ti l-ai facut, cand Facebookul spunea clar NU? ACUM SUPORTI CONSECINTELE!