| andy14 a întrebat:

Astazi vreau sa cumpar un porc din zona ilfov si as vrea sa-i fac testul de trichineloza unde pot sa-l fac si ce mostre si de unde trebuie sa iau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Sunt laboratoare de analiza in cadrul pietelor alimentare care dau vize la marfa alora. Intrebi in piata sau gasesti pe google ce ai in oras.

| popa07ady a răspuns:

Poti face testul in orice centru de recoltare.Se ia mostre de carne de la coasta porcului (cat o lingurita) si de la muschiul spata.