| chocolateo a întrebat:

Aţi avut o cadere de calciu? daca da, ce aţi facut sau ce aţi luat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Daca suferi de hipocalcemie, este bine sa faci un tratament cu vitamina D si calciu. Se recomanda consumul de branzeturi si lapte, dar si expunerea rationala la soare, pentru a favoriza absorbtia calciului din alimente.

| LoveMe16 a răspuns:

Eu in clasa a 8a faceam destul de des decaderi de calciu, toata lumea zicea ca le faceam si ca nu prea mancam. Am luat vitamina C si D si am inceput sa mananc multe fructe si legume ca sa mi revin