| Frank51 a întrebat:

Ati făcut alveolită după extracție dentară? Ați reușit să o tratați acasă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Maseaua nu se trateaza acasa! tot la dentist trebuie sa te prezinti asta este! exista cai de a trata si acasa dar nu eficiente! acestea fiind cu sare, cu spirt etc!

| Frank51 explică (pentru aumih16):

Cu tot respectul, nu aveți idee despre ce vorbesc. Eu mă refer la Alveolită postextracțională, care se face dacă a fost traumatizată alveola. Medicul mi-a spus să mă dau cu gingigel, care conține acid hialuronic, dar gingia tot se vindecă greu.