| lauracostina a întrebat:

Ati incercat ceaiurile de slabit? daca da, cat ati slabit? si in cat timp? cum se numeste ceaiul folosit? va multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mioara a răspuns:

Pentru a slabi consulta un nutritionist.

| unicka a răspuns:

Ceaiurile nu slăbesc, doar ajuta în regimurile de slăbire, pentru ca au efect laxativ, am baut odata ceai de papadie si parca a dat ceva rezultata, mergi pe vegetarian dar in functie de grupa sanguina, tine minte! bafta

| unicka a răspuns:

Daca vrei mai multe detalii si esti ingrijorata de greutatea ta putem vb mai multe pe dragutza.anamaria@yahoo.com

| rozalia25 a răspuns:

Ceai verde, 5 mese pe zi, dar fara junk-food, doar fructe proaspete, mancare gatita (supe, ciorbe, carne la cuptor, fiarta sau gratar, si legume fierte, sau salate crude) si mult sport, mai ales pentru zonele cu probleme. Si orice ceai care ajuta la eliminarea toxinelor din organism e bun de slabit.

| ciprian112 a răspuns:

Ceaiurile au efect laxativ deci mai bine nu inerci.Incearca daca ai timp sa alergi, sau sa inoti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ceaiurile în sine nu slăbesc, sunt adjuvant în regimurile de slăbire.
Ca denumire: ceai de slăbit, ceai antiadipos chinezesc, ceai verde, ceai de crușin (laxativ puternic), etc.
O alimentație săracă în grăsimi te va ajuta să te simți foarte bine în pielea ta.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz sa nu folosesti pastilele de slabit, fac foarte mult rau organismului.Bafta!