| YoNoMember a întrebat:

Ati incercat vreodata MemoPlus sau alte pastile pentru memorie? Cum va timtiti? Credeti ca si-au facut efectul? Le recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Da...ajuta dar...de preferat este fara!

| RAY a răspuns:

Stiintific vorbind acele medicamente contin cafeina care te tin treaz atat,dar daca urasti ce inveti degeaba,nu suntem roboti, implicate emotional, rational in ce inveti, nu o fa din sila, scarba

Răspuns utilizator avertizat
| Admunssen a răspuns:

Nici o pastila sau crema nu ajuta sa ne faca mai destepti. Ignora reclamele agresive si lasa lucrurile asa cum le-a facut natura. Cel mai probabil "medicamentul" e la tine si gratis. Mai mult timp pentru a invata si mai multa atentie. Succes!

| ashlee a răspuns:

Am incercat, dar am luat o singura pastila, dupa care am oprit. Ma durea capul.

Pe prospect scria ca e bun si pentru probleme de senilitate, deci la batrani.

Fiecare organism reactioneaza diferit, totusi cred ca oamenii se amagesc crezand ca acele pastile ii ajuta sa invete mai mult.

Cel mai mult inveti cand esti atent si, ideal, cand esti si pasionat. Creierul, mai ales cel tanar, are destul potential sa memoreze si fara stimulente. Ai nevoie de atentie, concentrare, odihna prealabila (somn odihnitor) si alimentatie sanatoasa.

| DinPlante a răspuns:

In perioadele de solicitare intelectuala este ok sa folosesti suplimente alimentare pentru concentrare. Personal m-am simtit mai bine si dupa ce am luat omega.

| nechiforboss a răspuns:

Nu nu am incercat MemoPlus.Dar am auzit ca ajuta insa pot avea si reactii adverse.Foarte bune sunt si medicamentele pe baza de ginkgo biloba insa si astea pot avea reactii adverse.Dar ambele merita incercate.Eu personal n-am luat niciun astfel de stimulent, dar iti recomand sa iei daca simti ca ai nevoie!

| Borntohelp a răspuns:

Din cate am observat majoritatea persoanelor le recomanda si sunt multumiti de ele deci merita sa le incerci!

| FeelingOfBeing a răspuns:

Isi fac efectul dar drebuie sa iei de ceva timp. Nu sa iei de azi si vineri sa speri ca ai o memorie super buna. Nu. Ea isi face efectul daca o iei regulat ceva timp.