| alexalexandrusincerul a întrebat:

Ati mai avut cosuri umflate pe scalp care sa "micsoreze ochiul" din cauza umflaturii? Eu nu stiu ce sa ii mai fac, am dat cu creme, am fost si la medic.Antibiotic nu iau pentru ca am avut probleme cu stomacul. Voi ce ati facut? Mi s-a umflat si sub ochi si deasupra lui.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Nonolita a răspuns:

Cosurile pe scalp apar din cauza parului/scalpului gras. Cremele mai rau fac. Spalatul mai des pentru a pastra un scalp uscat este o solutie. Dar trebuie sa te vada un medic pentru tratament. Apropo, antibioticul nu are nici un efect.
Dar nu inteleg ce legatura are cu ochiul? Asta nu seamana a cos. Poate ai o infectie la ochi. Mergi numaidecat la oftalmolog.
Sunt doua probleme diferite, daca tu nu confunzi lucrurile si nu ne-ai spus clar ce ai.

| alexalexandrusincerul explică (pentru Nonolita):

E un cos langa. ochi, deasupra, si s-a umflat zona din jurul lui.

| Nonolita a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

Eu tot iti recomand sa mergi la oftalmolog. Poate fi infectie la ochi. Nu neglija, sa nu se extinda.