| anonim_4396 a întrebat:

Ati mai vazut/auzit vreodata o persoana care clipeste uneori cu un singur ochi(fara ca persoana respectiv asa sesizeze chestia asta)? care poate fi motivul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DanielEmanuel96 a răspuns:

Bună seara! Așa cum este precizat și mai jos, problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistență specializată. Aș vrea doar să-mi ofer puțin părerea în această privință, totuși una subiectivă. Recent, cum a declarat și Justin Bieber care a făcut un video care spunea că are sindromul Ramsay Hunt, care îi paralizează jumătate de față. Într-o parte poate face mișcări normale, cum ar fi a zâmbi sau a clipi, iar cealaltă parte deloc. Aceasta ar putea fi una dintre explicații, totuși, ar trebui mai multe detalii și din partea persoanei în cauză.
Video pentru referință: https://youtu.be/dm9ScqyZ08I