| MorcovMajestic a întrebat:

Ati observat ca oamenii care iau suplimente alimentare cu pumnul sunt aceeasi care de obicei mananca sanatos? Ce se intampla cu excesul de vitamine si minerale? Nu ar trebui ca vitaminele sa fie mai ieftine si sa fie recomandate oamenlor care nu isi iau aportul zilnic din mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

N-am observat. Poate doar tu.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu am observat. 2. Excesul dăunează sănătății. 3. Nu ar trebui.

| doctorandus a răspuns:

Multe vitamine in exces produc boli. La capitolul asta vitaminele americane sunt de-a dreptul criminale.

| DovleacTurbat a răspuns:

Nu te vrea nimeni sănătos că altfel în farmacii s-ar vinde ziare. happy