| Alex_Alex_1996_8qQj a întrebat:

Ati pățit careva problema cu pierderea gustului si mirosului in perioada asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Doar miros.

| Adrian5575 a răspuns:

Eu nu am patit inca si sper sa nici nu patesc. Sanatate!

| aXy99 a răspuns (pentru Adrian5575):

De regula, acestea indica simptome usoare. Sistemul tau imunitar blocheaza virusul in acea zona si nu se raspundeste si la alte organe, cum ar fi plamanii. Nu e de speriat.

| Alex_Alex_1996_8qQj explică (pentru aXy99):

Sti cam in câte zile ar trebui sa reapară mirosul si gustul?

| aXy99 a răspuns (pentru Alex_Alex_1996_8qQj):

Habar nu am. Unora le-a revenit dupa cateva zile. La mine e a 8-a zi fara miros. A disparut subit si complet. Nu mai am febra, nici dureri de cap ori stare de oboseala, doar tuse si lipsa mirosului.
Am auzit de cazuri in care a durat luni de zile sa reapara.

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru Alex_Alex_1996_8qQj):

2 saptamani maxim.