| anonim_4396 a întrebat:

Atunci cand esti foarte foarte nervos si iti incep a tremura mainile foarte tare este prea multa adrenalina sau ar putea fi semn de Prakinson? Am 21 de ani dar mainile imi incep a tremura extrem de tare atunci cand ma enervez

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Parkinsonu e cand tremura constant si se vede la batranete nu la tinerete

| siriusblack98 a răspuns:

Nu, nu are legătură ce spui tu cu Parkinson.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Daca faci vreun tratament, poate e o reacție adversa. Multe au ca reacție adversa tremurul mâinilor sau chiar Parkinson. Citește prospectul fiecărui medicament.

| liliana77any a răspuns:

Este pe sistem nervos, incarca sa te calmezi.
Poate fii de la nervi, circulatie sau lipsa odihnei.
Pentru o viata sanatoasa, iti recomand sa nu te mai enervezi din toate nimicurile.
O sa fie bine!
Te pup!

| BlackPixel a răspuns:

Stai calm, nu ai Parkinson.
E normal, iar multora li se intampla.

| Anonimboy17year a răspuns:

N.ai nici o treaba... doar nivelul de adrenalina prea mare... eu am mai condus fara permis (findca n.am 18 ani sa.l pot lua legal) si cand treceam prin fata sectie.i de politie imi tremurau picioarele de zici ca dansam sarba

| Alinailies a răspuns:

Parkinson la batranete si atunci tremurul este constant si necontrolat.